دانلود فایل اتوکدی طراحی سالن نمایش همراه با حجم سه بعدی

ورودی:

طراحی ورودی سالن باید به گونه ای باشد كه باعث تجمع افراد پشت در نگردد و تهیه بلیط یا سایر تشریفات ورود در آن به سرعت و منظم انجام گردد. بهتر است این نكته لحاظ گردد كه قرار گرفتن افراد باید بصورت خطی(صف) باشد، فضای مناسب برای افراد بصورت یك متر مربع برای شش نفر و یا بصورت خطی حدود 2 متر بصورت طولی برای 4 نفر می باشد.در نتیجه برای ورود افراد به سالن چینش خطی مناسب ترین چینش است.

سالن انتظار:

بلافاصله پس از ورودی وارد سالن انتظار می شویم. در این فضا نیز طراحی براساس هر شش نفر یك متر مربع انجام می گردد. بدین ترتیب كه اگر سالن ما گنجایش 300 نفر را دارد برای كل نفرات به 50 مترمربع فضا نیاز است و این عدد را معمولا در 3 ضرب می كنیم كه به هر فرد به اندازه 2 نفر نیز فضای آزاد بدهیم. در این صورت فضای استاندارد سالن انتظار ما حدود 150 مترمربع خواهد گردید.

فضایی كه بعد از سالن انتظار در نظر گرفته فضای مربوط به كافی شاپ سالن آمفی تئاتر است.این فضا به ازای هر میز 4 نفره 5.76 مترمربع محاسبه گردیده و فضایی معادل 15 متر مربع نیز جهت آشپزخانه و كانتر فروش در نظر گرفته می شود. فضای دیگر در سالن انتظار سرویس های بهداشتی است كه باید در محلی تعبیه گرددكه در دید كامل نباشد ولی دسترسی به آن به سهولت انجام بپذیرد. فضایی حدود 30 متر مربع برای 8 سرویس دستشویی و توالت در نظر گرفته می شود.

 

طراحی سالن های آمفی تئاتر,سالن اجرا آمفی تئاتر,طراحی سالن آمفی تئاتر

سالن اجرا:

در تجهیز سالن آمفی تئاتر حداكثر ظرفیت سالن آمفی تئاتر به طرح هندسی سالن ، محدودیت های صوتی تصویری ، آكوستیك سالن ، خط دید و شكل و اندازه سن بستگی دارد.

طول ردیف: معمولا حداكثر 16 صندلی برای هر راهرو توصیه می گردد ولی در صورتیكه برای هر سه راهرو یك در خروجی به عرض 1 متر در نظر گرفته شود می توان حداكثر تا 25 صندلی به ازای هر راهرو نصب كرد ، ضمنا برای هر تماشاچی بصورت نشسته باید فضایی برابر با حداقل 0.5 متر مربع محاسبه نمود. و همچنین حجم فضا در آمفی تئاترها معمولا حدود 4 الی 5 متر مكعب به ازاری هر تماشاچی و در فضاهای اپرایی و موسیقایی حدود 6 الی 8 متر مكعب در نظر گرفته می شود.

 

فضاهای خدماتی پشت صحنه:

اتاق لباس: یكی از مهم ترین فضاهای اصلی پشت صحنه اتاق تعویض لباس می باشد، آنچه در طراحی این بخش از آمفی تئاتر باید در نظر گرفته شود این است كه این فضا یك فضای خصوصی بوده و باید تمام حریم های آن بخصوص برای خانم ها حفظ شود. مساحت لازم به ازای هر نفر 5 متر مربع و بطور مثال برای 6 بازیگر با 8 كمد البسه حدود 45 متر مربع می باشد ، نکته ی دیگر در نظر گرفتن یك انبار لباس به ابعاد 5.7 متر مربع می باشد.

اتاق گریم:

این اتاق باید مستقیما با سن ارتباط داشته باشد و طراحی آن به گونه ای باشد كه فاقد هر گونه صدای اضافه ای بوده و نور كافی برای آن در نظر گرفته شود. فضایی که مجری گریم احتیاج دارد كه بتواند به سادگی در اطراف بازیگر حرکت کند حدود 3 متر مربع می باشد که با احتساب سه گریمور بطور همزمان حدود 9 متر مربع فضا مورد نیاز خواهد بود ضمنا برای این اتاق سرویس بهداشتی نیز باید در نظر گرفته شود.

 

 

این فایل شامل :

– پلان مبلمان شده طبقات
– سایت
– حجم سه بعدی قابل ویرایش

 

 

دانلود مستقیم از سایت معماری بنا:
13000 تومان – خرید


مرتضی محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Next Post

دانلود پروژه اتوکدی طراحی کلینیک درمانی همراه با حجم اتوکدی

چ ژانویه 8 , 2020
ضوابط معماری درمانگاه در ضوابط معماری درمانگاه توجه به نکات زیر الزامی است: ۱) سایت، ۲) طرح جامع، ۳) همسایگی ها، ۴) دسترسی، ۵) طرح و نقشه ساختمان، ۶) تعامل بین عناصر معماری داخلی و خارجی ساختمان درمانگاه، ۷) خروجی های اضطراری، ۸) طراحی اتاق ها، ۹)دیوارها، درب ها و […]

جدیدترین مطالب معماری بنا

سبد خرید