دانلود نقشه برج مسکونی 12 طبقه همراه با نقشه های تاسیساتی

طراحی برج مسکونی بدون شک یکی از موارد مد نظر در طرح معماری می باشد که اکثرا در طرح ۵ معماری مورد توجه قرار میگیرد تا دانشجویان عزیز در این رابطه دست به طراحی نمونه زیبایی از برج مسکونی بزنند که در این رابطه در وب سایت تخصصی معماری بنا در بخش نقشه های مسکونی و آپارتمانی نمونه های زیادی از طراحی مجتمعات مسکونی ارائه شده است و در این مقاله نیز نمونه زیبایی از طراحی این مجتمعات با عنوان پروژه اماده مجتمع مسکونی طرح ۵ ارائه میگردد که با تمامی جزئیات و مدارک کامل تقدیم حضورتان میگردد .

پروژه آماده برج مسکونی کامل

امروزه با توجه به نیاز روز افزون به مسکن و تعداد واحد های مسکونی بیشتر طراحی مجتمعات و آپارتمان های مسکونی از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد چرا که در برج ها و شهرک های مسکونی میتوان در مساحت کمتری نسبت به واحد های تکی تعداد افراد بیشتری را جای داد و نیاز افراد زیادی را برطرف نمود که نمونه های مختلفی از طراحی مجتمعات و شهرک های مسکونی در طرح ها و فرم های مختلف در وب سایت معماری بنا ارائه شده است.

 شناخت ويژگي هاي معماري برج با عمل كردهاي خاص يا متنوع از مسائلي است كه امروزه در عرصه دانش معماري از جايگاه خاصي برخوردار است
اين تكنولوژي را نميتوان با تركيب ساده تكنولوژي و فن آوري هاي متعارف و آموزشي آكادميك بدست آورد بلكه بايد در طي مراحل عملي اجراي آن نيز به كسب تجربه و درك عملي اين فن آوري ها نيز پرداخت مسائل مربوط به تغيير ماهيت الگوهاي متعارف معماري ، سازه ، تاسيسات مكانيكي برقي و اثرپذيري بناهاي مجاور اين بلند مرتبه ها از عواملي است كه ماهيت الگوي خاص و پيچيده و در عين حال تازه اي را به شكل گيري و كيفيت ساخت و ساز اين بناها مي دهد . بررسي نمونه هاي مشابه در بلند مرتبه سازي و مسائل اولويت هاي اصلي در شكل گيري اين بناها و معضلات و پاين تغيير و تحولات در معماري آمريكا (1900_1990) به صورت ايجاد سبك جديدي از بلند مرتبه سازي در مركز سنتي شيكاگو بروز كرد . مسائل و معضلات ناشي از رشد بي رويه جمعيت پس از جنگ جهاني دوم باعث شد تادست اندركاران و طراحان براي تطابق بهينه فضاي موجود
با شمار روز افزون جمعيت جهان به برج سازي روي آوردند.

فن آ وري پيچيده و در عين حال پيشرفته كه به تركيب پيچيده اي از علوم مختلف نياز مندند سبب ايجاد انواعي از برج سازي در دنيا شده كه در آن تكنولوژي حرف اول را مي زند كاربرد لوم و فنون جديدي همچون سازه هاي سه بعدي مسائل زيست محيطي مواد و مصالح جديد و … به تدريج برج سازي را به صورت نمادي از اين علوم در بطن جامعه مطرح مي كند .شايد واژه علوم بيان گر بخشي از تخصص هاي لازم در ساختمان يك برج باشد و بخش ديگر را به فن وهنر معماري اطلاق كرد در عين حال نوع معماري اين برجها نيز نيازمند اشنايي با س آمدهاي غير قابل فن آوري هاي پيشرفته و مدرن ( به روز ) مي باشد .
شايد بتوان سبكي از معماري به نام هاي تک را براي ايجاد اين نوع برجهان مناسب شمرد معماراني همچون رنزو پيانو و نورمن فاستر و سزار پلي از جمله معماراني هستند كه كارهاي آنها در زمره اين سبك واقع مي گردد مخصوصا اينكه برج سازي را نيز در تجربه كاري آنان ميتوان يافت ميتوان با بررسي نحوه برخورد و نوع شكل گيري برج در فرآيند طراحي اين معماران به ارائه راهكارهايي فن وري هاي جديد در بلند مرتبه سازي كه معطوف آخرين دست آورد هاي توليدي مي باشد در شكل گيري اين بناها نقش اساسي ايفا مي كنند مواد ، مصالح و سازه هاي بكار رفته در اين بناها همگام و همسو با پيشرفتهاي فن آوري در عرصه علوم مختلف خود را جزء لاينفكي از بلند مرتبه ها نشان مي دهند .قرار گيري ساختمانهاي بلند مرتبه در درون بافت شهري نيز از مسائل ثانويه اين ابنيه بود . مسائلي كه قبل از احداث اين بنا در داخل بافت شهري پيش بيني نشده بود بعدها خود را نشان داد ساختمانهاي بلند علاوه بر ايجاد نوعي وسيله جهت يابي شهري سبب ايجاد مسائل: جلوگيري از رسيدن نور طبيعي و هوا به زمينها و ساختمانهاي مجاور ، سايه افكني بر خيابان و ساختمان و تاسيسات مجاور ، محدود كردن  ميدان ديد ساخ تمان هاي اطراف ، تاثير آن در خط آسمان و منظر شهري و فضاهاي عمومي علاوه بر موارد فوق نكته مهم ديگري نيز در اين امر بود. توسعه عمودي زيست شهري با افزايش تراكم نفر بر متر مربع در منطقه نياز به توجه جديدي به نحوه تخليه و سبك سازي تراكم در حوزه نفوذ بلند مرتبه را خاطر نشان مي كرد . نياز به وجود سوپاپهاي تخليه اي كه تراكم حاصل از بلند مرتبه سازي و تردد وسايل نقليه به وجود مي آورد از مسائل اصلي ديگري در اين امر بود توجه به اين نكته جالب خواهد بود كه آسمان خراشهاي نيويورك بالاي محدوده متروي عظيم شهر قرار دارد كه آنرا با درون و برون شهر مرتبط مي كند .
مسئله مهم ديگري كه مي توان به آن اشاره كرد مسئله مديريت اجرايي اين ساختمانهاي بلند مرتبه مي باشند كار احداث و تداوم ساخت اين مجموعه ها اگر به صورت كاري دقيق و منظم و با دقت پيش نرود حاصل امر چيزي بجز خرابي و با عدم اطمينان به پايان به موقع كار و خراش در منظر شهري خواهد بود.

مدارک موجود در فایل مورد نظر شامل:

این دارای زیر بنای 20 در 25 مترمربع  این برج شامل 12 طبقه که به صورت دو داحدی و تک واحدی میباشد ، . واحد های موجود دارای دو خوابه و یک خوابه و سوئیت میباشد، مساحت کل سایت پلان 665 مترمربع است و 60 درصد از مساحت زیر بنا ساخته شده.

در تصاویر زیر مشاهده میکنید که این پروژه تمامی نقشه های تاسیسات مکانیکی و برقی به صووزت کامل انجام شده.

این پروژه شامل فضاهای زیر است:

 1. پلان زیرزمین (پارکینگ)

 2. پلان همکف ( مغازه های تجاری و لابی)

 3. طبقه اول(پارکینگ)

 4. طبقه دوم(پارکینگ)

 5. طبقه سوم(پارکینگ و انباری)

 6. طبقه چهارم تا هفتم (دو واحدی)

 7. طبقه هشتم (تک واحدی)

 8. طبقه نهم تا یازدهم( سوئیتی)

 9. پلان شیب بندی بام

 10. طراحی آکس بندی و ستون گذاری

 11. طراحی سایت پلان

 12. برش A-A

 13. برش B-B

 14. نمای شمالی

 15. نمای جنوبی

 16. پلان کامل تمامی واحد ها به صورت تاسیساتی

نمونه اسکیرین شات از پروژه برج مسکونی مد نظر:

دانلود مستقیم از سایت معماری بنا:

25500 تومان – خرید

مطالب مشابه:

دانلود فایل اتوکدی طراحی برج مسکونی همراه با حجم سه بعدی

طراحی برج تصفیه کن هوا در دهلی نو

دانلود پروژه اتوکدی طراحی برج مسکونی همراه با رندر تریدی مکس

دانلود پروژه برج مسکونی با رویکرد معماری پایدار طرح ۵(اتوکد-رندر-حجم سه بعدی خام -پوستر)

دانلود نقشه اتوکدی کامل برج تجاری،مسکونی همراه رندر ۳max

نقشه کامل پلان اتوکدی برج تجاری


mohammadi morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Next Post

دانلود پروژه مجتمع مسکونی 50 واحدی همراه با رندر تریدی مکس

ج جولای 3 , 2020
طراحی مجتمع مسکونی بدون شک یکی از موارد مد نظر در طرح معماری می باشد که اکثرا در طرح ۵ معماری مورد توجه قرار میگیرد تا دانشجویان عزیز در این رابطه دست به طراحی نمونه زیبایی از مجتمعات مسکونی بزنند که در این رابطه در وب سایت تخصصی معماری بنا در بخش نقشه های مسکونی و آپارتمانی نمونه […]
دانلود پروژه مجتمع مسکونی 50 واحدی همراه با رندر تریدی مکسدانلود پروژه مجتمع مسکونی 50 واحدی همراه با رندر تریدی مکس

جدیدترین مطالب معماری بنا

سبد خرید