دانلود پاورپوینت مرمت خانه های قدیمی خانه ای با قدمت صدساله

دانلود پاورپوینت مرمت خانه های قدیمی خانه ای باقدمت صدساله در استان کرمانشاه محصولی از معماری بنا

دانلود پاورپوینت مرمت خانه های قدیمی خانه ای با قدمت صدساله در استان کرمانشاه محصولی از معماری بنا

دانلود پاورپوینت مرمت خانه های قدیمی خانه ای با قدمت صدساله در استان کرمانشاه محصولی از معماری بنا

موقعیت بنا
موقعیت جغرافیایی
استان کرمانشاه

استان کرمانشاه با مساحت 24361 کيلو متر مربع تقريباً 5/1 درصد از کل مساحت ايران را به خود اختصصاص داده و بين 33 درجه و 36 دقيقه تا 35 درجه و 15 دقيقه عرض شمالي و 45 درجه و 24 دقيقه تا 48 درجه و 3 د قيقه طول شرقي نصف النهار گرينويچ قرار دارد و ارتفاع متوسط آن از سطح دريا 1200س متر مي باشد .
استان کرمانشاه درغرب ايران قرار دارد ، اين استان از شمال با کردستان از مشرق با همدان، از جنوب شرقي با لرستان و از جنوب با ايلام همسايه است و از غرب نيز با کشور عراق هم جوار مي باشد .
نقشه تقسيمات کشوري جمهوري اسلامي ايران به تفکيک استان .

اين استان بنا بر برآوردها سال 1385 مجموعاً 760/902/1 نفر جعميت دارد . مرکز اينشهر کرمانشاه است که داراي حدود 567/570 نفر جمعيت است که حدود 3 درصد از جمعيت کل کشور را شامل مي شود و از اين نظر در کل کشور داراي رتبه سيزدهم است . از اين تعداد 35/59 درصد د ر نقاط شهري و 30/39 درصد در نقاط روستائي زندگي مي کرده اند و بقيه جمعيت به صورت غير ساکن مي باشند در اين استان در مقابل هر 100 نفر زن ، 106 نفر مرد وجود داشته است . اين نسبت در بين اطفال کمتر از يک سال برابر 107 نفر و در بزرگسالان 65 ساله و بيشتر معادل 137 نفر بوده است .
از جعميت اين استان 14/4 درصد در گروه سني 65 ساله و بيشتر قرار داشته اند . 14/55 درصد بين 15 تا 64 ساله و 71/40 درصد کمتر از 15 ساله مي باشند . در سال 1375 ميزان با سوادي درجمعيت 6 ساله و بالاتر استان به 57/76 درصد مي رسد که اين رقم در نقاط شهري 14/97 درصد و در مناطق روستائي و غير ساکن 30/92 درصد به دست آمده است . به عبارتي ديگر در استان به طور متوسط از هر 10 نفر 9 نفر باسواد مي باشد .
سالنامه آماری ایران – 1383

 

نژاد :

اگر چه اظهار نظر درباره نژاد کرد ، کاري بس دشوار است ولي به نظر مي رسد کردهاي کرمانشاه ، همچون کردهاي کردستان آريايي تبار واز ساکنان قديم فلات ايران مي باشند . اين قوم يکي از شعبات نژاد آريايي است که از هزاره دوم پيش از ميلاد وارد ايران شدند و درکوه هاي زاگرس سکني گزيدند .
کردها مردماني ايراني تبارند که زبان ، فرهنگ و آداب و سنن آنان در ارتباط و پيوند با ديگر مردمان در قلمرو وزيست اقوام ايراني است . در اسناد سومري و آشوري از بخشي از اقوام ساکن در سرزمين کوهستاني شرق آشور ، شمال شرق و شرق بين النهرين و سرزمين سومر به نام کرتي يا گودي و کارتي و کارد نام برده اند و در منابع ارمني واژه کردوخ بر اينان اطلاق شده است . در آثار يوناني سده چهارم پيش از ميلاد صريحاً به واژه کردوخي اشاره شده که محققين معتقدند کردوخي که با کردها ارتباط نژادي داشته اند .
از زمان هخامنشان تا دوره پس از اسلام اينان به نام « کورد» و «کرد» ناميده شده اند .

 

 

تاريخچه هواشناسي کرمانشاه

ايستگاه هواشناسي کرمانشاه يکي از قديمي ترين و با سابقه ترين ايستگاههاي هواشناسي کشور مي باشد و آمار به سالهاي 21-1320 شمسي باز مي گردد . اولين ايستگاه در کرمانشاه بنا به روايات در چهار راه مدرس کنوني ( پل حاج محمد تقي خان) در يک منزل استيجاري تأسيس شد ولي مدرک علمي و مستند در دست نمي باشد اما آنچه از قرائن بر مي آيد و مي توان به اطلاعات آن نيز دست رسي يافته و استفاده نمود اين است که در زمان نفوذ انگليس در ايران و حضور در شهر کرمانشاه در بيمارستان مسيح واقع در سه راه شريعتي کنوني در سال 1321 ( 1943 ميلادي) ايستگاهي جهت اندازه گيري پارامتر هاي جوي احداث شده و آمارهاي بارندگي آن نيز موجود مي باشد در سال 1951 ( 1330 شمسي ) يک ايستگاه سينوپتيک بمنظور تأمين نياز هاي ناوبري هوايي و آمار و اطلاعات پايه اي هواشناسي تحت نظارت و راهبري هواشناسان نيروي هوايي تاسيس و اندازه گيري پارا مترهاي جوي در آن صورت مي گرفت تا سال 1334 که اين ايستگاه به نظارت و سرپرستي اداره کل هواشناسي کشور انتقال يافت . در سال 1346 شمسي رسماً ايستگاه جو بالاي کرمانشاه در ابتداي جاده همدان در سال 1350 شمسي ايستگاه سينوپتيک و جو بالاي کرمانشاه به اين مکان انتقال يافته و عمليات اندازه گيري پارامتر ها و کاوش جو در آن ادامه دارد.

دانلود پاورپوینت مرمت خانه های قدیمی خانه ای با قدمت صدساله در استان کرمانشاه

 

فهرست

پلان طبقات

تزئینات

سقف های تیروچوبی

ضخامت دیوارداخلی
آسیب شناسی طبیعی

رطوبت

ترک ورطوبت

ترک دیوار

رنگ پریدگی مصالح و بنا

آسیب پذیری ها ی انسانی

 اجرای نا صحیج نادوانی و ریخته شدن رطوبت نزولی بر دیوار

عدم استفاده از مصالح همگون با مصالح بنا

سیم کشی برق به صورت نمایان

لوله ها به صورت نمایان

نمایان بودن لوله ناودان و تغییرات درپله ها

تغییرات در مصالح بازشوها

الحاق بازشوهای جدید

طرح مرمتی( پیشنهادی)

مرمت استحکامی


دانلود پاورپوینت مرمت خانه های قدیمی خانه ای با قدمت صدساله در استان کرمانشاه محصولی از معماری بنا

دانلود پاورپوینت مرمت خانه های قدیمی خانه ای با قدمت صدساله در استان کرمانشاه محصولی از معماری بنا

دانلود پاورپوینت مرمت خانه های قدیمی خانه ای با قدمت صدساله در استان کرمانشاه

این فایل در قالب پاورپوینت شامل 53 اسلاید می باشد.

دانلود مستقیم از سایت معماری بنا:
5000 تومان – خرید


دانلود پاورپوینت مرمت خانه های قدیمی خانه ای با قدمت صدساله در استان کرمانشاه محصولی از معماری بنا

همچنین بخوانید:

mahsa sharafi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Next Post

طراحی خانه ای به سبک زندگی سالم در محیط داخلی

ش دسامبر 8 , 2018
طراحی خانه ای به سبک زندگی سالم در محیط داخلی طراحی خانه ای به سبک زندگی سالم در محیط داخلی طراحی “Riviera” در محیط داخلی و فضای زندگی و فضای سرگرمی متمرکز است. در ادامه با سایت معماری بنا همراه باشید. متریکون مبتنی بر استرالیا اخیرا آخرین طراحی خانه خود […]
طراحی خانه از سبک زندگی کوئینزلند زندگی سالم در محیط داخلیطراحی خانه از سبک زندگی کوئینزلند زندگی سالم در محیط داخلی

جدیدترین مطالب معماری بنا

سبد خرید