دانلود پاورپوینت معماری ساختمان های هوشمند

دانلود پاورپوینت معماری ساختمان های هوشمند

معماری هوشمند ساختمان

مقدمه
تعاریف ساختمان هوشمند
ویزگی ها
ورودی ها
حسگرها
حسگرهای اتش و دود
حسگرهای فوتوالکتریک
حسگرهای یونیزه
دوربین های مدار بسته
حسگرهای ورودی و خروجی
حسگرهای دما
حسگرهای رطوبتی
حسگرهای پرتوهای خورشیدی
حسگرهای میزان نور
سنسورماکروویو روشنایی هوشمند
بایگانی اطلاعات و رجوع مجدد
برنامه ریزی دستی
اینترنت
نرم افزار پردازش و تحلیل اطلاعات
خروجی ها
معماری پاسخگو
معماری حرکتی
ملاحظات زمانی
ویژگی تجربه اموزی یا توانایی یادگیری
اجرای اصلی یک ساختمان هوشمند
تهویه مطبوع
سیستم اعلام حریق
انواع سیستم اعلام حریق سنتی
اجزای تشکیل دهنده سیستم های اعلام حریق
حسگرهای دود
سیستم مرکزی
خروجی ها
مزایای اصلی ساختمان هوشمند
هدف اصلی ساختمان هوشمند
تامین امنیت در ساختمان
مدیریت مصرف انرژی و نور در ساختمان
معروف ترین روشهای به کارگرفته شده در کاهش مصرف انرژی
نمونهای از ساختمان هوشمند در استان کرمانشاه
نمونه های از معماری حرکتی
ساختمان دوار
آیا حسگرهایی نیز در این بنا وجود دارد
گنبدی شکل های متحول شده
ساختمان تار
نتیجه گیری
منابع

مقدمه :

در ساختمان هوشمند، امكان اطلاع‌يافتن از وضعيت كليه وسايل الكتريكی و كنترل آنها وجود دارد. مثلا پس از اتمام كار ماشين لباسشويی هشداری مبنی بر اتمام كار به اطلاع مي‌رسد، هنگام استفاده از جاروبرقی با به صدا در‌آمدن زنگ تلفن يا آيفون جارو به صورت خودكار خاموش مي‌شود. بدين صورت احتمال نشنيدن صدای زنگ تلفن هنگام كار با وسايل خانگی پر‌صدا يا به علت زياد بودن صدای موسيقی، در ساختمان هوشمند عملا منتفی است. همچنين در صورت باز ماندن در يخچال به مصرف‌كننده اخطار لازم داده مي‌شود.
در سال 1970، ورود کامپیوتر و تکنولوژی ارتباطات راه دور، زندگی بشر را متحول کرد. این تغییر و تحول حتی از نظریه‌‌ای که خود، جلودار این تکنولوژی بود، پیشی گرفت. از سال 1990، زندگی فردی و اجتماعی افراد، با ورود کامپیوتر و ارتباطات راه دور و در نتیجه بی‌معنی شدن فاصله‌ها، تغییرات بسیاری کرد. فضاها و مکانهای فیزیکی و تعاریفشان، درست همانند چهره انسان، در طول زمان دچار تغییر شده‌اند. برای مثال اتاقهای ملاقات و کنفرانس شکل مجازی به خود گرفته اند. چرا که بسیاری از عناصر و اجزاء فیزیکی آنها، جای خود را به کامپیوتر داده‌اند.
این اتفاق درست همان چیزی است که می‌توان نامش را وحدت میان توانایی‌های کامپیوتر و دنیای فیزیکی ما دانست. در هم آمیختن دنیای فیزیکی ما با کامپیوتر این امکان را فراهم می‌آورد تا دنیای بدست آمده با ذهنی کامپیوتری بیاندیشد.
امروزه ساختمانها خود گونه ای از تکنولوژی هستند. آنها خود را با تکنولوژی وفق می‌دهند و از آن بهره می‌گیرند. ساختمانها به عنوان یک سازه به محض اینکه توانایی کامپیوتر را در اختیار بگیرند، هوشمند خواهند شد. نخستین بنای هوشمند از تکنولوژی در جهت مهیا ساختن محیطی امن و راحت و انرژی زا استفاده کرد. ایده یک ساختمان هوشمند، ارتباط و پیوستگی میان دسترسی، نوردهی، امنیت، نظارت، مدیریت و ارتباط راه دور را پیش رو قرار می‌دهد. عامل یکپارچگی، این توانایی را به سیستمها می‌دهد تا بتوانند اطلاعات را میان خود رد و بدل کنند. تبادل اطلاعات میان این سیستم‌ها باعث می‌شود که خروجی اطلاعات که همان نتیجه نهایی است، بدون ایجاد هر گونه اختلال، انجام شود. از سوی دیگر سیستمهای خروجی اطلاعات و یا تصمیم گیرنده‌های نهایی، سیستم‌هایی هستند پاسخگو، که پاسخی مناسب برای اطلاعات ارسالی که از منابع گوناگون به سیستم وارد می‌شوند، مهیا می‌کنند.

تعاریف ساختمانهای هوشمند

مفهوم ساختمان هوشمند معرف نوعی بده و بستان و تبادل قوی و بدون نقص اطلاعات میان بخش‌های مختلف ساختمان است. اصطلاح «بخش‌های ساختمان»، همه اجزایی را که در اداره کردن ساختمان نقش ایفاء می‌کنند را در بخش‌هایی نظیر HVACبر می‌گیرد. ، بخش‌های مکانیکی، ساختمانی، کنترل دسترسی، امنیتی، مدیریتی، نوردهی، نگهداری و تعمیرات، شبکه محلی و مدیریت انرژی. ساختمان‌ هوشمند یعنی کنترل و مدیریت اجزاء یک بنا توسط کاربرانی که از توانایی‌های کامپیوتر استفاده می‌کنند تا نیازها را برآورده سازند. نیازهایی که ممکن است شامل کارآمدی، سودمندی و ذخیره انرژی، سرگرمی، ایجاد شعف و شادی، آسایش، بازگشت سرمایه و کم کردن هزینه‌های زندگی باشد. بنابراین لزومی ندارد که تعریف یک ساختمان هوشمند را به موفقیت‌ها و اهداف بسیار ویژه وآرمانی ربط داد. چرا که تعریف این موفقیتها و اهداف از موقعیتی به موقعیت دیگر تغییر می‌کند و نزد افراد گوناگون، تعاریف گوناگون دارد. یک ساختمان هوشمند باید دارای عملکرد یکسانی باشد تا این توانایی را داشته باشد که نیازهای مختلف و گوناگون را پاسخ گوید.
این فایل دارای 109 اسلاید به صورت power point و قابل ویرایش می باشد .

دانلود مستقیم فایل از سایت معماری بنا :

18000 تومان – خرید

 

mohammadi morteza

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

پست بعدی

دانلود پاورپوینت طراحی سیستم گرمایش از کف در ساختمان

ی نوامبر 12 , 2017
سیستم گرمایش از کف نگرشی نوین به طرحی کهن مقدمه در حدود 1700 سال پیش در امپراتوری روم باستان سیستم گرمایش از کف بعنوان یک روش تامین حرارت مطلوب مورد استفاده واقع می گردید. آنها باایجاد کانال های مخصوص در زیر کف کاخ ها و حمام ها در فصول سرد […]
دانلود پاورپوینت طراحی سیستم گرمایش از کف در ساختماندانلود پاورپوینت طراحی سیستم گرمایش از کف در ساختمان

جدیدترین مطالب معماری بنا

سبد خرید

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس