دانلود پروژه اتوکدی کاملا رایگان طراحی ترمینال مسافربری

ترمينال

ترمينال به شكل امروزي مكاني است كه در شهرها كه عمليات حمل و انتقال مسافر را از يك شهر به شهر ديگر ممكن مي‌سازد. مسلم است كه شكل امروزي ترمينال در طي گذشت زمان‌هاي طولاني و نيازهاي روز جامعه شكل گرفته است. چنانچه در مدت زمان نه چندان طولاني انتقال مسافرين توسط كجاوه و سفرهاي بياباني دسته‌جمعي انجام مي‌گرفت. اهميت بخشيدن به مسأله امنيت سفر ـ مسأله زمان وامنيت تردد و عبور و مرور كم‌كم به شكل‌گيري مسأله‌اي به نام ترمينال منجر شد كه براي شناخت بهتر اين موضوع به تاريخچه استفاده از اتوبوس و حمل و نقل مسافر در كشور را مورد بررسي قرار مي‌دهيم.

 

تاريخچه

اولين اتومبيل‌هايي كه به ايران وارد شدند سواري‌هاي فورد كروكي كلاپي با لاستيك توپر بودند كه ساعتي 40 كيلومتر حركت مي‌كردند و چون گيربكس و جعبه دنده‌اي براي كم كردن زور موتور نداشتند مانند همان گاريهاي قديمي در سربالايي‌ها متوقف مي‌ماندند.

با ظاهر شدن اولين اتومبيل فوراً فرهنگي در كنار فرهنگ صنعتي منشعب شد و شكل يافت كه از سرعت بيشتر مايه مي‌گرفت. در سال 1324 جمع كل اتومبيل‌هاي ايران به 5 دستگاه مي‌رسيد. اولين اتوبوسهايي كه در ايران بكار افتاد به قوطي كبريتي مشهور بودند. سپس اتوبوس‌هاي بنز به كار افتاد و به شكل انواع يك طبقه امروزي از دانمارك وارد گرديد. بعد از استقبال مردم، عده اي نيز موتورهاي كاميون را وارد نموده و با نصب اتاق اتوبوس روي آن در خط تهران، شميران و ري شروع به كار نمودند. وسايل نقليه كه بدينسان به وجود آمد و مورد استفاده قرار گرفته و باعث سرعت بخشيدن به امر ارتباط حمل و نقل مسافر گشتند زيانها و پيامدهايي هم داشت كه گاه از سود حاصل از سرعت ارتباط فراتر مي‌رفت.

 

با توسعه شبكه راهها و پيشرفت تكنولوژي در جهت مجهز شدن اتوبوسها و اطمينان بيشتر در مسافرت با آنها، امروزه در ايران اتوبوس بيش از هروسيله نقليه ديگر چه در داخل شهرها و چه براي مسافرتهاي خارج شهري مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اين امر خود وجود پايانه و ايستگاههاي اتوبوس شهري و بين‌شهري را طلب مي‌كند. يكي از موارد ضروري مهم در طراحي و احداث اين مجموعه‌ها توجه به ابعاد و اندازه‌ها و استانداردهاي اتوبوس و نيز روشهاي مطلوب در ايجاد مسيرها و جاي پارك و فضاهاي لازم براي مانور آنها است.

 

 

این فایل شامل :

پلان مبلمان شده طبقات
سایت پلان
4 عدد نما
2 عدد پرسپکتیو خارجی می باشد.

 

دانلود رایگان از سایت معماری بنا:

رایگان – خرید

 


 

مرتضی محمدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

پست بعدی

دانلود فایل اتوکدی طراحی کلینیک دندان پزشکی به صورت رایگان

چ دسامبر 11 , 2019
اصول طراحی مطب دندانپزشکی چگونه باید باشد شاخه های پزشکی به طور مداوم در حال توسعه و گسترش می باشند. زیرا تحقیقات جدید، درک جدید و دیدگاه های جدیدی را در این زمینه ایجاد می کنند. زمینه های ارگونومی و طراحی هر دو به ما می آموزند که طراحی بر […]

جدیدترین مطالب معماری بنا

سبد خرید

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس