دانلود پاورپوینت معرفی مواد و مصالح نوين ساختمانی

فهرست مطالب

موضوع………………………………..صفحه
بتن عبوردهنده ي نور…………………………….1-9
بتن جلا يافته…………………………10-12
ساگا گلس………………………………..13-15
بتن سبک هوادار………………………..16-30
ساخت بتن ويژه باقابليت مهندسي هسته اي………………………..31-35
ضداب كردن بتن با فناوري كريستالي (بتن ضد اب)…………………….36-47
استفاده ازاسفالت به عنوان منبع انرژی………………………..48
كانتكس تاشونده……………………………………………..49-50
بتن هوشمند گرمازا…………………………………..51
گچ پليمري پاششي…………………………………52-54
بتن ويژه………………………………………………..55-62
پانل كامپوزيت الومنيومي………………………………………63
پانل كامپوزيت الومنيومي مقاوم دربرابراتش………………..64
پانل كامپوزيت فلزي…………………………………….65-66
ساندويچ پانل دكوراتيووخانه پيش ساخته……………………………………..67-68
ساندويچ پانل صنعتي كانكس وسردخانه……………………….69-70
مصالح ساختماني باقهوه…………………………71-72
نانوتكنولوژي وكاربردهاي ان در مهندسي (نانو تيوب ها)……………………..73-89
پلي بلوك ساختماني……………………………..90
94وينيل………………………………………..95-98
hpcبتن باعملكرد بالا……………………………99
نانوسيليس امورف……………………….100-101
هبلكس يا بتن هواداراتوكلاوي………………………………..102-113
سنگفرش پياده رو باقابليت بالانس دما………….114-117
كانتكس…………………………………………118-125
بتن انعطاف پذير…………………………………..126
ارماتورغيرفولادي در بتن………………………..127
تكنولوژي فتوولتائيك…………………………………128-133
بلوك هاي ساختماني همكريت………………….134-137
بتن اسفنجي…………………138
بتن سازه اي………………………………….138
منابع وماخذ…………………………139

ساگا گلس، پوشش رنگي کنترل نور

ساگا گلس يک پوشش خارجي الکترونيکي است که با کنترل اشعه هاي خيره کننده خورشيدي، ديد محافظت شده و بي نقصي را ارائه مي دهد. بر خلاف محصولات لعابي موجود در بازار که با جذب UV، (پرتوهاي فرابنفش) اين عمل را انجام مي دهند، ساگا گلس فيلم نازکي از چندين لايه اکسيد تنگستن مي باشد که با صرف   0.28 w/ft2 وات بر فوت مربع، در عرض چند دقيقه شيشه را از حالت کاملاً شفاف و بي رنگ به موقعيت رنگي مبدل ساخته و باصرف  0.1w/ft2 اين موقعيت پايدار مي ماند.

ساخت بتون ويژه با قابليت‌های مهندسی هسته‌ای

بتون ويژه با قابليت‌هاي مهندسي هسته‌اي توسط دو دانشجوي بخش مهندسي هسته‌اي دانشكده‌مهندسي دانشگاه شيراز براي نخستين بار دركشورساخته شد.
عمدتا چگالي بتون‌هاي هسته اي كه به كشور وارد مي‌شود سه هزار و ‪ ۵۰۰كيلوگرم بر مترمكعب و مقاومت آن ‪ ۳۵۰تا ‪ ۴۰۰كيلوگرم بر سانتي مترمربع است و قيمت آن نيز ‪ ۳۰برابر بتون معمولي است.ويژگي بتون جديد توليد داخل به اطن شرح است: چگالي آن چهارهزار و ‪ ۶۰۰كيلوگرم بر مترمكعب است كه تاكنون ساخت بتوني با اين ميزان چگالي در دنيا گزارش نشده است و بالاترين چگالي كه به عنوان فوق‌العاده سنگين تا كنون براي ساخت بتون اعلام شده است بين سه هزار و ‪ ۸۰۰كيلوگرم برسانتي متر مربع تا چهار هزار و ‪ ۲۰۰كيلوگرم برسانتي متر مربع بوده است.
مقاومت بتوني كه توسط دانشجويان مهندسي هسته‌اي دانشگاه‌شيرازساخت شده است حداقل بين ‪ ۸۰۰تا يك هزار كيلوگرم بر سانتي مترمربع است و قيمت آن نيز كمتر از دو برابر بتون معمولي است. بتون ساخته شده توسط اين گروه باتوجه ‌به ويژگي‌هايي همچون افزايش چگالي بالا، قابليت تقريبا دو برابر جذب اشعه درمقايسه با بتون‌هاي ويژه، افزايش مقاومت و نيز قيمت، به لحاظ اقتصادي براي كشوربسيار مقرون به صرفه است و ايران مي‌تواند در اين زمينه ساخت بتون نيزخودكفا شود و حتي صادركننده به ساير كشورها باشد. ساخت اين نوع بتون باهدف بهينه‌سازي حفاظگذاري بخش‌ها راديوتراپي،شتاب‌دهنده داراي كاربرد پزشكي، راكتورهاي هسته‌اي، صورت گرفته است.

ضد آب کردن بتن با فناوری کريستالی

خاصيت نفوذپذيري و تخلخل بتن بهترين نمونه براي توصيف يک ماده نفوذ پذير و متخلخل است.تخلخل مقدار منافذ و سوراخهاي داخل بتن مي باشد که با درصدي از مجموع حجم ماده نشان داده مي شود. نفوذپذيري نيز بياني از چگونگي ارتباط ميان منافذ مي باشد. اين خاصيت ها به کمک يکديگر اجازه تشکيل مسيري براي انتقال آب به درون ماده را همراه با ايجاد شکافي که هنگام انقباض بوجود مي آيد , مي دهد.

كانكس تاشونده سيار

مبتكر طرح توانسته با استفاده از مواد اوليه فلزي، اتاقك تاشونده سيار بسازد كه مي‌توان آن را به آساني هنگام بروز سيلاب، زلزله يا حوادث ديگر به كار گرفت. هدف از ساخت اين كانكس آسان‌سازي روند امدادرساني هنگام بروز حوادث و سرعت بخشيدن به عمليات اسكان آسيب ديدگان و افزايش امنيت اسكان در مناطق آسيب ديده است. اتاقك تاشونده در ظرفيت‌هاي ‪ ۱۲تا ‪ ۱۴متر مربع قابل ساخت است و به راحتي مي‌توان ‪ ۱۰تا ‪ ۱۲عدد از اين نوع اتاقك‌ها را با يك دستگاه تريلر منتقل كرد.

نانو سیلیس آمورف :

در صنعت بتن ، سیلیس یکی از معروفترین موادیاست که نقش مهمی درچسبندگی و پر کنندگی بتن با عملکردبالا (HPC) ایفا میکند .  محصول معمولی همانسلیکیافیوم یا میکرو سیلیکا می باشد که دارای قطری در حدود 1/0 تا 1میلی متر می باشد و دارای اکسید سیلیس حدود 90% می باشد . می توان گفتکه میکروسیلیکا محصولی است که در محدوده بالای اشل اندازه نانو متر جهت افزایش عملکرد کامپوزیت مواد سیمانی به کاربرده می شود .  محصول نانو سیلیس متشکل از ذراتی هستند که دارای شکل گلوله ای بوده و با قطر کمتر از 100nm یا بصورت ذرات خشک پودر یا بصورت معلق در مایع محلول قابل انتشار می باشند ، که مایع آنمعمول تریننوع محلول نانو سیلیس می باشد ، این نوع محلول در آزمایشات مشخص در بتن خود تراکم(SCC) به کار گرفته شده است .

این فایل دارای 147 اسلاید به صورت پاورپوینت میباشد.

دانلود مستقیم از سایت معماری بنا:

25200 تومان – خرید

 

mohammadi morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Next Post

پاورپوینت تاثیر نور و آكوستيک در ساختمان

ی مارس 28 , 2021
فصل اول : مباني آكوستيک فصل دوم :كنترل نوفه در ساختمان مقدمه بهترین و ساده ترین عاملی که تفاوت بین واژه « صدا» و « نوفه » را تشخیص می دهد، تفاوت بین احساس و ذهنیت آن است ، که به ما می گوید اولی صدای « خواسته» و دومی […]

جدیدترین مطالب معماری بنا

سبد خرید