پاورپوینت معرفی روستای كرزانرود از توابع شهرستان تویسرکان

پاورپوینت معرفی روستای كرزانرود از توابع شهرستان تویسرکان
پاورپوینت معرفی روستای كرزانرود از توابع شهرستان تویسرکان
پاورپوینت معرفی روستای كرزانرود از توابع شهرستان تویسرکان

استان همدان

معرفي استان همدان

استان همدان از جمله استان ها و مناطقي است كه زيبايي ها و جاذبه هاي بكر و منحصر به فرد طبيعت را در كنار آثار تاريخي، فرهنگي و بناهاي بازمانده از دوران باستان يكجا به مسافران و علاقه مندان هديه مي كند و به همين دليل همه ساله جمع كثيري از ايرانگردان و جهانگردان خارجي در ايام مختلف از جاذبه هاي توريستي و سياحتي اين استان ديدن مي كنند. با آرزوي سپري كردن روزهاي خوش و پرخاطره در سفر به استان همدان، اطلاعاتي چند از ويژگي هاي سياحتي و امكاناتي كه براي مسافران در سطح اين استان در نظر گرفته شده است ارائه مي شود.

موقعيت طبيعي و جغرافيايي

استان همدان با وسعتي حدود 20000 كيلومتر مربع و بيش از 2 ميليون نفر جمعيت، در غرب ايران قرار گرفته است با 8 شهرستان به نامهاي: همدان- ملاير- نهاوند- تويسركان- اسدآباد- كبودرآهنگ- بهار و رزن.

شهر همدان در طول 48 درجه و 31 دقيقه و عرض 34 درجه و 47 دقيقه جغرافيايي واقع است و مساحت آن به 90 كيلومتر مربع مي رسد. اين شهرستان از شرق به اراك و ساوه، از جنوب به ملاير و تويسركان، از غرب به اسد آباد و كنگاور و از شمال به كبودرآهنگ و لالجين محدود است.

شهر همدان، در دامنه كوهستان الوند قرار دارد و ارتفاع آن از سطح دريا 3574 متر است و رشته كوه الوند مرز طبيعي همدان و تويسركان بشمار مي رود كه بلندترين قله آن كلاغ لان ناميده مي شود.

850 اثر تاريخي، فرهنگي و چشم اندازهاي بي نظير طبيعي استان همدان در انتظار مسافران است. اين استان محصور در دامنه هاي شرقي زاگرس و ارتفاعات منفرد الوند از پرجاذبه ترين مناطق تاريخي، فرهنگي و سياحتي ايران محسوب مي شود و سالانه افزون بر 2 ميليون ايرانگرد و جهانگرد خارجي از 850 اثر تاريخي، فرهنگي و چشم اندازهاي بي نظير و بديع طبيعي اين استان بازديد مي كنند.

استان همدان هر ساله در ايام نوروز و تعطيلات تابستان پذيراي خيل عظيمي از مسافران است. به همين منظور كليه سازمانها، ادارات، هتلها، مهمانپذيرها و اماكن پذيرايي همراه با مردم فهيم استان، تمامي امكانات خود را براي پذيرايي از مسافران بسيج كرده اند.

تویسرکان از شهرهای تابعه استان همدان واقع در منطقه غرب ایران است که با وسعتی در حدود ۱۴۸۰ کیلومتر مربع بین ۳۴ درجه و ۳۲ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ درجه و ۲۷ دقیقه طول شرقی قرار گرفته و محدود است از شمال به همدان از شرق به ملایر از جنوب به نهاوند و از غرب به کنگاور واسدآباد. ارتفاع متوسط این منطقه سطح دریا ۱۷۸۰ متر است که از بلندترین مناطق کوهستانی غرب ایران به شمار می رود. سرتاسر بخش شمالی و شمال شرقی آن را رشته کوههای منشعب از سلسله جبال الوند و قسمتهایی از بخش شرقی و جنوبی آنرا سلسله کوههای نیمه مرتفع که جزء پیشکوههای جبال زاگرس محسوبند احاطه کرده اند. به طوریکه منطقه تویسرکان را می توان مانند دره بزرگی تجسم کرد که به طور طبیعی در حلقه ای از کوهها محصور است. بخش کوهستانی شمال تویسرکان چند ماه از سال پوشیده از برف و یخ می باشد و به لحاظ بازش کافی سرچشمه رودها و چشمه سارها است. بخش کوهپایه ای که امتداد بخش کوهستانی به طرف دامنه می باشد دارای طبیعت مساعد است و مراکز اصلی جمعیت منطقه مثل شهرهای تویسرکان و سرکان و خرم رود در بخش کوهپایه ای قرار دارند.

تويسركان در جنوب كوه الوند و شهر همدان واقع شده است. اين شهر به خاطر تعدد و بزرگي درخت‌هاي گردوي‌اش بسیار معروف است. آب و هواي شهر، معتدل كوهستاني است. اين شهر بر روي ويرانه‌هاي شهر قديمي‌رودلاور (روز آور) كه بر اثر حمله مغول ويران شده، ساخته شده است. در واقع پس از ويراني رود آور، از ادغام دو روستاي توي و سركان، تويسركان به وجود آمده است.

راههای ارتباطی روستا:

روستای کرزان از طریق جاده ای که از غربه تویسرکان عبور می کند با شهر تویسرکان و روستاهای واقع در این مسیر چون مبارک آباد، اشتران، حاجی آباد، فلفل و نجف آباد و ابدالان و بهار آباد ارتباط برقرار می کند و از طریق این جاده نیز می تواند با تمامی روستاهای واقع در جنوب شهرستان مرتبط شود.
فاصله روستا با مرکز دهستان روستای باباپیر 5 کیلومتر است . فاصله روستا با مرکز بخش شهر تویسرکان ۱۲ کیلومتر است.

پیشینه تاریخی:

روستای کردان دارای قدمت زیادی است. در مورد تاریخچه روستا دو روایت وجود دارد. بر اساس طرح هادی قبلی، نام قدیمی روستای کرزان رود بوده این نام به خاطر رودخانه معروقی بوده است که در کنار روستا جریان داشته است. وجود محله های قدیمی و قلعه موجود در روستا نشانگر این قدمت است. بر اساس نظر اعضای شورای اسلامی روستا و معتمدین، نام روستا در گذشته گرازان بوده است و دلیل آن نیز وجود جنگل های سرسبز در گذشته و گراز در جنگل های اطراف بوده است
لازم به ذکر است که در منابع قدیمی در تاریخ هرودوت یونانی از شهر تویسرکان و تعبه های آن چون کرزان نام برده است.

بررسی طرح های فرادست مصوب

طرح هادی روستایی، بر اساس قوانین موجود دارای دو طرح فرادست شامل طرح ساماندهی فضا و سکونتگاههای روستایی و طرح توسعه و عمران (جامع) ناحیه ای است (دبیرخانه شورای عالی شهر سازی و معماری ایران، سال ۱۳۷۹، ص ۹.) این طرح ها محدوده ای وسیع تر از حوزه نفوذ یک روستا را شامل می شوند. از آنجائیکه طرح های مذکور دارای دو نوع اطلاعات مرتبط با طرح هادی روستایی هستند. بنابراین استناد به آنها در مطالعات طرح هادی و برنامه ریزی های آن امری الماموست اطلاعات مرتبط و قابل استناد | طرح های فرادست در طرح هادی روستایی در نمودار شماره یک ارائه شده است

بررسی اجمالی موقعیت سیاسی و جغرافیایی روستا و پیشینه تاریخی آن:

موقعیت سیاسی روستا
روستای کرزان در بخش مرکزی شهرستان تویسرکان و در دهستان کرزان رود واقع گردیده است.

موقعیت جغرافیایی روستا

روستای کرزان در جنوب شهرستان تویسرکان واقع شده است. این روستا از شمال به روستاهای باباهر و بابابیر علی و از شرق به روستاهای مبارک آباد و كانجان و از غرب به روستای اشتران مسدود می شود، نقشه شماره 1، موقعیت روستا را در تقسیمات سیاسی استان و شهرستان تویرکان نشان می دهد
موفعیت ریاضی روستا روستای کرزان در مدارات 4۸۲۲ مطول شرقی نسبت به نصف النهار گرینویچ و دو مدار ۳۵ ۳۶ واقع شده است. ارتفاع متوسط روستا از سطح آبهای آزاد ۱۷۰۰ متر است.

شناسایی بایه:

شناسائی پایه در سطح حوزه نفوذ.

حوزه نفوذ یک شهر یا روستا دارای حد کاملا مشخص و قطعی نیست بلکه به صورت قطعی ان شدت روابط بین نقطه مرکزی و نقاط اطراف آن مطرح می گردد. هر چقدر از نقمته مرکزی (شهر یا روستاه دور شوم شدت روابط کمتر می شود. در مواقعی پسته به شرایط جغر فرائی، ارتباطات و عملکرد حوزه یک نقطه مرکزی ممکن است به صورت لکه های جدا از یکدیگر ظاهر شود. حوزه نفوذ محدوده اطراف ثقله مرکزی است که بیشتر ارتباطات عملکردی را به نقطه مرکزی دار است با ساکنین آماهی های واقع در آن برای برخورداری از خدماتی چون مدرسه، درمانگاه, خرید و فروش و غیره به طور روزمره ناار به مراجعه به نقوله مرکزی می ایستاده و مست و شعاع عملکرد حوزه نفوذ را نقش مرتبه در نظام سلسله مرائیی سکونت گاه ها، عوامل دیگر افرا بي نظير ناهمواری با دیگر عوارض طبيعي و سرانجام -4ولت وساري تعيين
فضاهای هر مساله از مسلح کلان تا خرد مشتمل بر منطقه ناحیه, منظومه، معلموده و دوباره همسران روستایی است که عموما مرکزیت این فضاها و حوزه های هم پیوند سکونت گاهی است که از مرکزیت بالاتری نسبت به سایر نقاط پیرامون برخوردار می باشد.
تعیین سطوح کلان فضاها (منطقه و ناحیه بر اساس ضوابط و معیارهای منطقه بندي فضاها و تعیین سطوح خرد فضاهای هر منطقه شامل متطوعيدها، مجموعه ها و حوزه های عمران روستایی بر اساس روابط عملکردی، آستانه های جمعیتی و شعاع دسترسی مناسب انجام می گیرد. در بررسی حوزه نفوذ روستای مورد مطالعه از منابع اطلاعاتی شامل منابع محلی و قرحهای قرادمت استفاده شده استه در این بريمي، خدماتی که دارای عملکرد نقطه ای بوده و به تعداد فرفور انتری پخش شده اند ام الروشی کمتر و خدماتی که به تعداد کمتر در منطقه وجود دارند و دارای عملکرد فضایی باشند از ارزش بیشتر بر خوردارند، اما مینایی، ۱۳۸۳، ۵۵)

این فایل دارای 105 اسلاید به صورت پاورپوینت میباشد.

دانلود مستقیم ز سایت معماری بنا:

16500 تومان – خرید

مطالب مشابه:

mohammadi morteza

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

پست بعدی

دانلود پاورپوینت معرفی روستای مرادآباد از توابع استان لرستان(شهرستان نورآباد)

پ مارس 7 , 2019
موقعيت جغرافيايي استان لرستان استان لرستان در غرب ايران بين 46 درجه و 51 دقيقه تا 50 درجه و 3 دقيقه طول شرقي از نصف النهار گرينويچ و 32 درجه و 37 دقيقه تا 34 درجه و 12 دقيقه عرض شمالي واقع شده است . بيشترين طول استان از غرب […]

جدیدترین مطالب معماری بنا

سبد خرید

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس