دانلود پاورپوینت معرفی هتل سونگ جیانگ

معرفی پروژه …

ATKINS , برنده مسابقه بین المللی طراحی هتل پنج ستاره
مکان پروژه : منطقه گردشگری سونگ جیانک شانگهای چین- معدن متروکه
مهندس: شرکت آ تکینز
مدت ساخت : آغاز تابستان 2008 – پایان 2009
ویژگی متمایز آن : ساخته شده در معدن سنگ
فاکتور کیدی و مهم : آب
سبك : ارگانيك و اكوتك همسو با طبیعت
تلفيق معماري پويا با طبيعت جاندار
ادغام ساختمان و سایت
دارای 400اقامتگاه تختخوابی
2 طبقه بلندتر از سطح معدن 200 متری
سالن های کنفرانس 1000 نفره
فضاهای عمومی و سوئیت های زیر آب

طراحی این هتل و مجموعه تفریحی، درست بر خلاف آنچه است که از چینی‌ها سراغ داریم؛ برای ساخت مجموعه‌ای پر زرق و برق و مجلل است که قرار است به جای اینکه سر به آسمان بساید، در ته یک دره ساخته شده و یکی از نشانه‌های رنج بشر در طبیعت را از میان ببرد.

به ظاهر شرایط برای چینی‌ها تا اندازه‌ای تغییر کرده که قرار است زخمی که در راه توسعه یافتن کشورشان بر طبیعت تحمیل کرده بودند، تبدیل به مجموعه‌ای تفریحی و زیبا کنند. دره‌ای که نشانه رنج سال‌های گذشته مردم این منطقه نیز هست؛ اما قرار است در آینده، زمینه‌ساز تفریح دیگران شود.

نظریه ی ارگانيك :

همه فرم هاي طبيعي پويا (ديناميك) هستند.
نيروها وفشارهايي كه در ساختار يك حيوان دخيل هستند كشش ماهيچه ها و مفاصل هنگاميكه موجود حركت مي كند .
طرح رشد و گسترش كه در فرم گياهان و صدف ها ديده ميشود تصويري از يك شكل زنده است اگر يك كار هنري بخواهد بيان كننده باشد،بايد به صورت ارگانيك ساخته شود، اجزاء آن نمي توانند به صورت بخش هايمجزا باشند.
بلكه آنها بايد در يك سيستم پويا ، شكل پذير در يكديگر ادغامشده باشند. بيان در معماري بايد در حل كردن نيروهاي فيزيكي كه در يك كالبدارگانيك عمل مي كند، صورت گيرد

توجه به قابلیت های سایت (معدن متروکه سنگ و دریاچه مصنوعی و آب وارژی گرمایی زمین ).
طراحي اين بنا همچون آفرينشي دلنشين، معماري پويا را با طبيعت جاندار تلفيق كرده.

ایدئوگرام ..!

طرح مذكورتركيبي فوق العاده جذاب و ناگسستني را با محيط پيرامون خود برقرار كرده،ساختمان و سايت آن با هم ادغام شده به گونه اي كه ساختمان با عناصر كاملاً مدرن خود با طبيعت پيرامون تركيب و شكلي واحد به خود گرفته. طرح تا حد زيادي كامل و بي نقص ارائه شده است.
تابستان 2008 چين شاهد برگزاريه المپيك است و اين عاملي مهم در جذب گردشگر خارجي ومطرح شدن هر چه بيشتر اين سرزمين است.
يكي از نكات جالب و حائزاهمتي درباره ي اين هتل محل قرار گيري آن در سايت مي باشد. اين مكان معدني متروكه است كه هتل نيز در همين قسمت جا گذاري شده است. فرم كلي طرح پيشنهادي از طرف شركت اتكينز بسيار ارگانيك و در واقع همسو با طبيعت انتخاب شد.

سكونتگاههاي چين گودالهايي هستند كه به صورت دايره ساخته شده اند و روي آن را با شاخ وبرگ پوشانده اند”. كه رفته رفته اين فرم به شكل تكامل يافته و امروزي خودتبديل شده. معماري چين از گذشته ارتباط تنگاتنگي با طبيعت داشته

فرم كلي بنا به طرزي دلنشين حال و هواي كارهاي معمار فقيد امريكايي فرانك لويد رايت را دارد. فرم قسمت اصلي مجموعه تا حدي شكل مدور و حلزوني شكل موزه گوگنهايم نيويوركرا در ذهن تداعي مي كند و آبشار مصنوعي به كار رفته در طرح همانند خانه يآبشار اثر رايت زيبا و خاطره انگيز است.

انرژي هاي مصرفي اين مجموعه اكثراً از راه هاي طبيعي برآورده مي شود كه اين مسئله در زماني كه جهان با بحران گرمايش كره زمين و عوامل مخرب زيست محيطي رو به روست بسيار حائز اهميت مي باشد.

از جمله ویژگی‌های جالب این مجموعه تفریحی، طراحی سبز آن است، به گونه‌ای که طبیعت تا پشت بام آن ادامه یافته و نمای شیشه‌ای گسترده آن سبب خواهد شد که در روز، کمترین نیاز به مصرف برق و در فصول گرم و سرد، کمترین نیاز به سیستم گرمایشی و سرمایشی باشد.

طراحان از تأمین منبع آب برای حفظ دریاچه‌ای که فعلا در ته این معدن روباز شکل گرفته نیز غافل نمانده‌اند تا سرانجام به این جمع بندی برسند که شاخه‌ای کوچک از یک رودخانه را در نزدیکی این منطقه جدا و به سمت مجموعه تفریحی هدایت کرده و با خلق یک آبشار زیبا، کاری کنند که دریاچه مجموعه همیشه برای قایقرانی و انجام دیگر ورزش‌های آبی آماده باشد.

این فایل دارای38 اسلاید به صورت پاورپوینت میباشد.

برای دانلود به سایت معماری بنا مراجعه نمایید.

15300 تومان – خرید

مطالب مشابه:

دانلود مقاله مبانی نظری فرم گرایی در معماری

دانلود رساله معماری مجموعه اقامتی تفریحی جانبازان و معلولین با رویکرد تقویت روحیه

دانلود رساله هتل پنج ستاره

دانلود نقشه اتوکدی کامل هتل سیزده طبقه


 

mohammadi morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Next Post

دانلود پاورپوینت معرفی نقشه و نقشه خوانی در جغرافیا

چ نوامبر 17 , 2021
هدف های رفتاری : دانشجو در فصل اول مباحثی چون ، تعریف نقشه شکل واقعی و هندسی زمین موقعیت ، جهت ، امتداد ، پیرامون زمین ، شبکه جغرافیایی و مختصات آن ، محاسبه فاصله زاویه ، آزیموت ، برینگ آشنا می شود . دانشجو در فصل دوم با مفهوم […]

جدیدترین مطالب معماری بنا

سبد خرید