دانلود پروژه اتوکدی طراحی هتل همراه با حجم سه بعدی

مقدمه

انسان وزندگي پيچيده او دستخوش تغييرات زيادي در طول زمان گشته تا به امروز رسيده است. زندگي تكنولوژيك و صنعتي با سرعت روز افزونش عليرغم تمام برتري هايش انسان را به حدي وابسته به خود كرده كه چنين مي نمايد كه راه گريزي از آن نباشد.
تكنولوژي حسابگر شريانهاي حياتي و اجتماع بشري را تعيين و آنرا به آساني به دنبال خويش مي كشاند كه ثمره اش زندگي غير اراداي و ناآگاهانه بشر امروز يست.

انسان امروزي همچون يك جزء كوچك از ماشين عظيم تكنولوژيك ساخته دست خودش است كه فرصت حتي يك لحظه غفلت و اهمال ندارد چون كه با عضوي ديگر جايگزين مي گردد و تلاش در جهت بدست آوردن فرصتي جهت خودنگري و بازنگر جايگاه خود در دنيا و پرداختن به ايده ال هاي فكريش ، تجديد قوايي براي هماهنگي بهتر بازندگي پيچيده اوست.

براي يك انسان قرن بيستم و يكمي كه در ميدان انقلاب عظيم تكنولوژي قرار مي گيرد و مجبور به هماهنگي با آن سرعت دائم التزايد مي گردد. بالاتر از اين لذتي نيست كه در يك مدت كوتاه داراي آزادي نسبي باشد كه حق انتخاب داشته باشد، انتخاب به معني سركشي بر قوانين حاكم جامعه تكنولوژيك.

آنچه گفته شد يك مقوله ذهني – عيني است و معماري فراهم كردن بستري مناسب عيني جهت تحقيق اين ذهنيت است. انتقال از ذهنيت به عينيت هر چند مسئله را به صورت قابل لمس در مي آورد. ولي بايد دانست كه مقصود پلي است بين اعمال ذهني ( آزادي – آرامش و انتخناب آگاهانه و ارادي) و اعمال غيبي ( نهاد تفريح) مقصود از تفريح گرايش انسان هنگام فراغت به حالات و اعمالي است كه به علل فيزيكي و رواني به آن نيازمند است و اين مهم تاثير بسياري در سلامت رواني جوامع دارد.

 

هدف اصلي در طراحي مجموعه اقامتي تفريحي در پروژه حاضر در نظر گرفته شده است. سرويس دهي به آن دسته از مسافراني كه جهت فراغت و تفريح دوري از محيط يكنواخت روزانه به دنبال مامن و محيط مناسبي براي استراحت مي آيند.
در راستاي اين هدف سعي شده است كه فضاي مطلوب با توجه به ويژگي هاي منحصر به فرد منطقه و توجه خاص به اقليم منطقه جهت آسايش هر چه بيشتر مسافران طراحي گردد. در طراحي اين فضاي مطلوب سعي شده است با ايجاد جاذبه هاي بصري و با بهره گيري از پتانسيل هاي طبيعي و مصنوعي ، با توجه به ذات و نظام و انديشيده شده در الگو واسلوب معماري بازمانده و رعايت آن در طرح پيشنهادي ، محيط مناسبي جهت ارتقا سطح مكانات توريستي تعبيه گردد. همچنين يكي از ديگر از اهداف طرح حفظ ميراث فرهنگي و اصالت تاريخي و معرفي ارزشهاي ناشناخته ي معماري بومي منطقه با توريستي ها بوده و توجه به ويژگي هاي منحصر به فرد اين شهر از طريق پرهيز از ساختار و ساز بي رويه و ايجاد فضاهاي هر چه وسيعتر ، عمومي و باز بوده است.

 

این فایل شامل :

– پلان مبلمان شده طبقات
– 2 عدد برش مبلمان شده
– حجم سه بعدی اتوکدی

 

 

 

دانلود مستقیم از سایت معماری بنا:
15000 تومان – خرید


مرتضی محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Next Post

دانلود پلان اتوکدی زندان به صورت رایگان

چ ژانویه 8 , 2020
برنامۀ فیزیکی و طراحی اجزا ۱- دیوار زندان با توجه به این‌ که رویکردی که در طراحی زندان مشارکتی به کار رفته خلاف جریان غالب است، فرار نکردن زندانیان برای وجهۀ زندان اهمیت مضاعفی دارد. اما مهم هم بود که روش‌هایی که برای رسیدن به این هدف به کار برده […]

جدیدترین مطالب معماری بنا

سبد خرید