دانلود پروژه روستای اغوزبن از توابع شهرستان آمل

موقعیت سیاسی شهرستان آمل در استان مازندران:

محدوده سياسي اين شهرستان از شمال به شهرستان بابلسر و آمل، از جنوب به رشته كوه البرز و استان تهران، از شرق به شهرستان نور و از غرب به شهرستان بابل محدود مي گردد. شهرستان آمل براساس آخرين تقسيمات كشوري داراي سه بخش ( مركزي ـ دايو دشت ـ لاريجان ) و 8 دهستان مي باشد.

معرفی روستا به لحاظ موقعيت جغرافيايی و سیاسی:

روستای آغوزبن از روستاهای دهستان بالا خيابان ليتكوه بخش مرکزی شهرستان آمل با وسعتی معادل 202637متر مربع مساحت در فاصله3کيلومتری شهرآمل واقع گرديده است .موقعيت سياسی اين روستا در تقسيمات کشوری از سمت شمال به روستاي ساییج محله از سمت جنوب به روستاي عالی چنگل و روستای میخران ، از سمت غرب روستای دیورز و از سمت شرق به روستای سوته کلا و روستای سنگ کوبی محدود می گردد.

شناخت و بررسی علل پيدايش روستا :

بیش از 200 سال قبل اولين مهاجر و ساكنين اين روستا در كنار درختان انبوهي از گردو ساكن شده كه به مرور زمان با انباشت جمعيت اين روستا به نام آغوزين معروف گرديد. بطور کلی علت پيدايش روستای آغوزبن را می توان وجود زمينهای زراعي حاصلخيز باغات ، آب کافی ، توسعه دامپروری و دسترسی به جاده ارتباطی شهر آمل دانست همين امر پايداری و ماندگاری اهالی اين روستا را تاکنون تعيين کرده است .

جاذبه های توريستی :

روستای آغوزبن بخاطر دارا بودن چشم اندازهای طبيعی واراضی باغی و زراعی سرسبز پيرامون روستا و همچنين به علت جلگه ای بودن منطقه از اهميت بسزايی برخوردار می باشد.

فعالیت کشاورزی ( زراعت ـ باغداری ـ دامداری ) :

صنايع کارگاهی:

بر اساس اطلاعات حاصله افرادی که در اين بخش مشغول به فعاليت می باشند بسياراندک بوده و سهم بسيار ناچيزی را در ترکيب اشتغال جمعيت روستا به خود اختصاص داده است این بخش 4.2درصد از جمعيت شاغل را به خود اختصاص داده است.

مالکيت اراضی روستا :

اقتصاد این روستا وابسته به فعاليت کشاورزی می باشد يا به عبارتی اکثر خانوارها در کنار فعاليت کشاورزی به ساير فعاليتها هم مشغول می باشند و کشاورزی که شامل فعاليتهای زراعی – باغی – دامی و ….می باشد شغل اصلی آنان محسوب می شود .. يکی از انواع فعاليتهايی که در کنار فعاليتهای کشاورزی در اقتصاد خانوارهای روستای آغوزبن نقش اساسی دارد فعاليتهای مربوط به دام و دامداری است و اکثر خانوارهای دامدار مخارج زندگی شان را از اين طريق امرار معاش می کنند و جزء منبع درآمدی آنان محسوب می شود . بطور کلی بخش کشاورزی 85 درصد از جمعيت شاغل را به خود جذب کرده است .
اقتصاد این روستا وابسته به فعاليت کشاورزی می باشد يا به عبارتی اکثر خانوارها در کنار فعاليت کشاورزی به ساير فعاليتها هم مشغول می باشند و کشاورزی که شامل فعاليتهای زراعی – باغی – دامی و ….می باشد شغل اصلی آنان محسوب می شود .. يکی از انواع فعاليتهايی که در کنار فعاليتهای کشاورزی در اقتصاد خانوارهای روستای آغوزبن نقش اساسی دارد فعاليتهای مربوط به دام و دامداری است و اکثر خانوارهای دامدار مخارج زندگی شان را از اين طريق امرار معاش می کنند و جزء منبع درآمدی آنان محسوب می شود . بطور کلی بخش کشاورزی 85 درصد از جمعيت شاغل را به خود جذب کرده است . `

شبکه های ارتباطی روستا:

 معبر ارتباط روستای آغوزبن را با شهر آمل  از سمت شرق ميسر می سازد و سپس درغرب به سمت شهر چمستان ادامه مي يابد اين معبر مذكور کلا” با پوشش آسفالته  به عرض 24متر بصورت متغير قابل شناسايی است

آب آشامیدنی:

آب لوله کشی بهداشتی از آب و فاضلاب شهرستان آمل تامین می شود که منبع اصلی در روستای ساییج محله و منبع تغذیه در روستای آغوذ بن قرار دارد.

بررسی مشکلات موجود در توزيع خدمات عمومی و زير بنايی در سطح روستا :

اکنون مشکلات اصلی و اساسی روستا ی آغوزبن عدم وجود خدماتی از قبيل خدمات تفريحي و توريستي ، فرهنگی ( کتابخانه و … )، تأسيسات و تجهيزات پايانه فضای سبز عمومی و تجهيز شده  می باشند .

 يکی ديگر از معضلات روستا خاکی و شنی بودن شبکه معابر روستا می باشد که در موقع بارندگی وجود گل و لای در معابر تردد اهالی را با مشکل مواجه می سازد

راهکارهايی جهت بهبود وضعيت اقتصادی روستائيان

  1. حمايت از بخش کشاورزی و دامی روستا از طريق تسهيلات بانکی
  2. يکپارچه سازی اراضی زراعی و ايجاد زمينه لازم جهت کشت مجدد .
  3. جمع آوری دامها در يک مرکز خاص وخارج از بافت روستا
  4. توسعه دامپروری و پرواربندی دامها
  5. تأمين و گسترش منابع آبی
  6. ايجاد زمينه های شغلی مناسب
  7. توسعه و تقويت صنايع کارگاهی و تبديلی
  8. توسعه و تقويت خدمات جهانگردی و پذيرايی

نمونه پلان روستایی قدیم و جدید:

 

توجه :این فایل شامل 88 اسلاید به صورت پاورپوینت میباشد.

دانلود مستقیم از سایت معماری بنا:

28900 تومان – خرید


مطالب مشابه:

دانلود پروژه روستای وادان ازتوابع استان تهران

دانلود پروژه کامل روستای بلیران توابع استان مازندران(روستا ۲ )

دانلود پروژه روستای شمشیر ازتوابع استان کرمانشاه


 

mohammadi morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Next Post

دانلود پروژه مجتمع مسکونی 40 واحدی روی زمین شیبدار

ج دسامبر 17 , 2021
مبانی طراحی پروژه مجتمع مسکونی خانه بر روی شیب تپه ساخته شده است و از دسترسی سواره بالای تپه فقط بخش بالایی بنا قابل مشاهده است. ساختمان به دو حجم تقسیم می شود که سطوح آنها با هم موازی هستند. یکی از آنها شامل فضایی خدماتی وگاراژ است. دیگری درب […]

جدیدترین مطالب معماری بنا

سبد خرید