دانلود پاورپوینت معرفی پانل های ساندویچی

پیش گفتار

با توجه به وسعت کشورایران و شرایط اقلیمی متفاوت در نواحی مختلف این سر زمین لازم است روشهای ساختمان سازی متناسب با ویژگی های خاص منطقه ای تدوین و به  مورد اجرا گذاشته شود . نظر به اینکه این کشور روی یکی کمربند های فعال زمین لرزه در جهان قرار دارد لذا ایجاد سازه ها مقاوم و امن از اولویت خاصی برخوردار است.

بررسی نیاز کشور به واحدهای مسکونی نشان میدهد که با توجه به جوان یافت نیروی انسانی هر ساله به حدود ۶۰۰۰۰۰ واحد مسکونی جدید نیاز هست که روشهای سنتی ساخت جوابگوی بخش محدودی ازاین نیاز میباشد . علاوه بر نیازهای جدید کیفیت ضعیف ساخت باعث استهلاک سریع ساختمان ها موجود شده که این امر باعث افزایش نیاز به ساختمان سازی جدید میشود . همچنین به  مقوله مقاوم سازی سازه های موجود نیاز باید توجه لازم مبذول گردد . با توجه به نیاز های وسیع  ذکر شده و لزوم بهبود کیفیت تولید ساختمان همانطور که در غالب کشور های بزرگ نیز متداول است باید روشهای تولید صنعتی ساختمان بطور جدی مورد توجه قرار گیرد یکی از فنون مطرح شده در دو دهه اخیر استفاده از صفحات ساندویچی متشکل از دو لایه بتن مسلح با شبکه جوش شده و یک لایه پلی استایرن است که در برخی طرحهای ساخت مسکن در ایران به کار گرفته شده است.

بین دو سطح مشبک فولادی ، ماده عایقی از جنس پلی استایرن کندسوز و یا برخی از عایق های شناخته شده دیگر با ضخامت های مناسب قرار دارد که کاربرد این عایق ها در جلوگیری از تبادل حرارت ، برودت و صدا به تناسب موقعیت ساختمان عملکرد خوبی دارد و در آزمایشات انجام شده موفق بوده است

سیستم صفحات سه بعدی ((D3در ساختمان به عنوان دیوارهای باربر و جداکننده و سقف و کف ساختمان به طور دلخواه کاربرد دارد و شبکه مش بیرونی و داخلی صفحات (هر دو طرف) با بتن ریز دانه بتن پاشی می شود، ضخامت بتن در هریک از لایه های طرفین حدود 3 تا 4 سانتی متر می باشد، ساختمان های احداثی با 3D رفتار سازه ای جعبه ای شکل(BOX) دارند در این نوع ساختمان ها انتقال نیرو به صورت خطی انجام نمی شود ، بلکه به صورت سطحی است.

چسب پانل

چسب دو جزئی پلی یورتان جهت تولید انواع ساندویچ پانل EPS) پلی استایرن(، فوم برش خورده PU و پشم سنگ با روشهای تولید دستی یا ماشینی وهمچنین قابلییت تنظیم زمان گیرش چسب.

کانکسهای پانل

ساخت انواع کانکس بصورت پیچ مهره ای یا جوشی با پوشش ساندویچ پانل با فوم پلی یورتان جهت استفاده، دفتر کار، کمپ کارگاهی، اداری، مسکونی، خوابگاه، نمازخانه، نگهبانی و غیره.

مزیت کانکسهای پانل ساندویچی

 • ظاهری زیبا با طراحی منحصر بفرد
 • سرعت در تحویل
 • نصب آسان در محل
 • استفاده از بهترین متریال در ساخت کانکس
 • قابلیت حمل چند کانکس با یک تریلی
 • عایق دربرابر گرما، سرما و رطوبت
 • قابلیت اجرا در مناطق صعب العبور

در ادامه خواهیم دید…

 1. نحوه ی اجرای تاسیساتی در پانل ها
 2. پلان معماری يک واحد مسکونی جهت نمايش نحوه اتصالات
 3. نحوه جاگذاری پنجره در پانل ساندویچی
 4. نحوه جاگذاری چهارچوب درها در پانل ديواری
 5. روش نصب و اتصال لغازها در پیرامون در و پنجره ها
 6. جزئيات اجرايی کرسی چينی و پی زير ديوارهای خارجی در ساختمان يک طبقه
 7. روش نصب پانل به سازه
 8. روش اتصال دو قطعه پانل به یکدیگر توسط اتصال 25 سانتی متری
 9. اتصال دو پانل متقاطع به یکدیگر توسط روش گونیا
 10. روش اتصال پانل به کف
 11. مشخصات فنی دستگاه ملات پاش
 12. دستگاه سشوار صنعتی
 13. دستگاه حلقه زن پنوماتیک
 14. ضریب انتقال حرارت سطحی
 15. مشخصات فنی کانکسها

این فایل دارای 32 اسلاید به صورت پاورپوینت میباشد.

دانلود مستقیم از سایت معماری بنا:

12600 تومان – خرید


مطالب مشابه:

پاورپوینت معرفی پانل های ساندویچی

دانلود پاورپوینت معرفی سازه هاي نو

دانلود پاورپوینت سبک سازی با پانل های پوما مقاوم در برابر آتش

دانلود پاورپوینت معرفی مواد و مصالح نوين ساختمانی

دانلود پاورپوینت طراحی مجتمع مسکونی مدولار همراه بانقشه اتوکدی


mohammadi morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Next Post

دانلود پروژه طراحی فرهنگسرا(اتوکد،سه بعدی،رندر)

پ دسامبر 2 , 2021
فرهنگسرا ساختمانی است که در آن یک یا چند نهاد فرهنگی فعالیت دارند. در فرهنگسراها معمولاً شرایطی براي آموزش امور گوناگون فرهنگی و اجتماعی و همچنین آموزش پیشهها و هنرهاي گوناگون مانند نگارگري، کوزهگري، خیاطی و جزاینها فراهم میگردد. برخی از فرهنگسراها کتابخانه و انتشارات ویژه خود را نیز دارا […]

جدیدترین مطالب معماری بنا

سبد خرید