دانلود پاورپوینت معرفی کیشو کوروکاوا و کوپ هیمل بلا و فرشید موسوی

کیشو کوروکاوا (به ژاپنی: 黒川紀章) متولد ۱۹۳۴ و متوفی ۲۰۰۷، معمار مشهور ژاپنی بود. از مهمترین نوشته‌های او می‌توان به متابولیسم در معماری اشاره کرد که به بیانیه ای برای سبک معماری متابولیسم تبدیل شد.

او در معماری خود مفهوم هم‌زیستی[ در معماری را نخستین بار مطرح کرد.

نمونه پروژه های کیشو کوروکاوا

فرودگاه بین المللی کوالالامپو:

فرودگاه بین المللی کوالالامپور در سال 1992 بیش از طراحی عظیم به عنوان طری به مثابه نماد قدرت طلوع مالزی در آسیای جنوب شرقی از سوی ماهاتیر محمد نخست وزیر مورد توجه قرار گرفت.
این فرودگاه در 60 کیلو متری بیرون شهر واقع شده است و از آرایه بندی نسبتا سنتی ساختمان اصلی ترمینال و یک سری ماهواره تشکیل شده است.
ساختمان چهار طبقهای ترمینال آن در سمت ساحل با جاده ای دسترسی به طبقه اول (ورودی های بین المللی ) و طبقه چهارم (پروازهای بین المللی) ارتباط دارد. پروازهای داخلی در طبقه دوم پیش بینی شده اند . سالن پروازهای بین المللی در ترازبالاتر با سقفی سهمی شکل هذلولی به هم مرتبط اند و با ستونهای خل و مخروطی شکل نگه داشته شده اند .

این سقف مواج مانند گنبدهای دلنشین خوشه ای از چترها یا مانند چادر بدویین آکنده از باد نوعی ویژگی خاص و شهوانی به این سالن داده است. زیر سقف پوشیده با نوارهای باریک چوبی و شکاف شیشه ای بریده شده در طول لبه های هر سهمی است که فضایی غار مانند با درخششی لطیف منعکس روی سنگ فرش مرمریت کاملا صیقلی پدید می آورد. فرم سقف به صورت سر بسته به گنبدهای سنتی اسلامی و ساختارهای چوبی بومی مالزی اشاره دارد.

معرفی کوپ هیمل بلاو:

از سال 1986پریکس وهلمات سرکیزینسکی در ترکیب معماری ورسانه های اطلاعاتی شروع به کار کردندمعماری کشش وپیچیدگی را از زمان معاصر انعکاس می دهد و تقاضای روشنفکری را درست در عصر صنعت که معماری فعال رایج شده بود به عنوان نماش جامعه فعال که لازم است به مطالعه بیشتر آن پرداخت.

کوپ هیمل بلاو در سال 1968 در وین توسط ولف دی.پریکس و هلموت سویی زینسکی پایه گذاری شد.
ایده های گروه کوپ هیمل بلاو در زمینه طراحی شهری نسبت به روشهای متداول پذیرفته شدو نقش مهمی ایفا کرد.
این شیوه مواجهه آمیز نشان و مشخصه گروه گردید:معماری نباید آرام وسازشکارباشد.به همین لحاظ ایده های پروژه های آنها رعب انگیز،زیان بخش یا حتی شرر بار تصور شد.

موزه گرونینگر:

غرفه نمایشگاه شرق موزه گرونینگر بخشی از یک موزه ترکیبی بزرگ است که بوسیله چندین معمار طراحی شده است.
کانسپت آن بر اساس فضاهای مثبت و منفی شکل گرفته است. و بدین ترتیب یک فضای نمایشگاهی متفاوت خلق شده است که اجازه می دهد کارهای هنری از سطوح مختلف قابل رویت باشند.
ساختمان شبیه قشری از یک کشتی است.
صفحات استیل در نمایشگاه شرق بوسیله کشتی سازان وبسیار سریعتر از ساختمانهای معمولی پیمانی ساخته شدند و این امر به خاطر لذت بخش بودن کار و هزینه پایین آن اتفاق افتاد.

غرفه مدیا:

از سال 1986پریکس وهلمات سرکیزینسکی در ترکیب معماری ورسانه های اطلاعاتی شروع به کار کردندمعماری کشش وپیچیدگی را از زمان معاصر انعکاس می دهد و تقاضای روشنفکری را درست در عصر صنعت که معماری فعال رایج شده بود به عنوان نماش جامعه فعال که لازم است به مطالعه بیشتر آن پرداخت.

برج آپارتمانی سگ:

این برج آپارتمانی به ارتفاع 60 متر شکل گرفته است . در اتصالی با دو ساختمان بلند مرتبه دیگر و یک اپارتمان مدرسه ترکیب شده است و یک بلوک جدید را شکل داده است که شهر دانوا نامیده می شود.
70 آپارتمان از 55 متر مربع تا 130 متر مربع پلانهای همکف باز دارند.
کانسپت طراحی برج بر اساس پشته کردن خانه ها یکی بر روی دیگری شکل گرفته است به گونه ای که یک فضای عمومی ، یک موشک هوایی و تقاطع اقیانوسها را به نمایش گذارد.
فرم ساختمان سطح های خاصی در سایت به نمایش می گذارد ، به طور مثال باد سریع و زوایایی از خورشید.
قشر هوشمند پوسته خارجی بنا به طور فعال همواره حرارت دتخلی آپارتمان را کنترل می کند.

مرکز سینمایی یوفا :

عقیده طراحی شهری یو.اف.آمواجه شدن بابحث فضای عمومی است این طرح واحدهای کل ساختمانی به هم پیوسته پیچیده را مشخص می کند کل مجموعه شامل هشت سینمابرای دوهزارو ششصدنفر می باشد.

فرشید موسوی:

فرشید موسوی در سال ۱۹۶۵ در شهر شیراز متولد شد و در سن ۱۸ سالگی به عنوان دانشجوی معماری در دانشگاه داندی بریتانیا پذیرفته شد. بعد از اتمام تحصیل و یک سال کار در کارگاه ساختمان رنزو پیانو در جنوا، مشغول به تحصیل در مدرسه معماری بارتلت در کالج لندن شد. او در سن ۲۴ سالگی و در هنگام تحصیل برای کسب مدرک کارشناسی‌ارشد معماری در دانشگاه هاروارد، آلخاندرو زائرا پولو، شوهر و همکار آینده خویش را ملاقات کرد.

مجتمع سينمايي آزادي تهران:

نياز اصلي برنامه عبارت بود از استقرار 7 سالن نمايش با ظرفيت هاي متفاوت از 150 تا 700 صندلي با منطقه تجاري و فضاي فرهنگي در زميني به ابعاد 43 * 45 متر كه پيش از اين مشهورترين سينماي شهر در آن قرار داشت .
پيشنهاد طراحان اين بود كه تدبيري بسيار فيگوراتيو براي اين پروژه نوستالژيك و يادماني در نظر گرفته شود . تدبيري كه به معناي واقعي كلمه به نشانه و نماد رسمي و سازماني اين طرح بدل شود . ايده كلي طرح عبارت بود از نوار فيلمي كه با چند تاخوردگي از زمين بلند مي شود .
سيركولاسيون در ساختمان از طريق دسترسي هاي متمايز از يكديگر و مجراهاي خروجي كه به موازات پرده ي نمايش قرار دارند سازمان داده شده اند كه به سيستم پله هاي برقي تعبيه شده در سمت غربي سايت باز مي شود .

رستوران بلگو:

بلگوي نيويورك در ساختمان انبار قديمي در ايست ويليچ در نيويورك سيتي واقع شده است . اين فضا كه زيرزمين و طبقه اول قطعه زميني به عرض 9 متر با طول 45 متر به آن اختصاص داده شده از محل هاي نمونه منهتن به شمار مي آيد . تمايل طراحان بر اين بو.د كه از طول اين محل و طرازهاي متفاوت طبقات بخش بارگيري آن براي تحريف ويژگي دكارتي فضاي خاص نيويورك بهره برداري كند.

این فایل دارای 48 اسلاید به صورت پاور پوینت میباشد.

دانلود مستقیم از سایت معماری بنا:

14300 تومان – خرید

 

mohammadi morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Next Post

دانلود پاورپوینت معرفی زه وی هکر و آراتا ایسوزاکی

د ژوئن 28 , 2021
بیوگرافی زه وی هکر هكر در گراکو لهستان متولد شد. او در لهستان و سمرقند رشد کرد. او تحصیلات خود را در معماری در دانشگاه کراکو فناوری آغاز کرد. او در سال ۱۹۵۰ به اسرائیل مهاجرت کرد. در آنجا او معماری را در تکنیون موسسه فناوری اسرائیل مطالعه کرد و […]

جدیدترین مطالب معماری بنا

سبد خرید