امروز Tuesday 23 July 2019

دانلود پاورپوینت کاربرد گیاه بامبو در معماری “درس انسان،طبیعت،معماری”

دانلود پاورپوینت کاربرد گیاه بامبو در معماری “درس انسان،طبیعت،معماری”

5٫0 rating based on 1,234 ratings

کاربرد گیاه بامبو در معماری

مقدمه :
بامبو در زبان فارسی به نی خیزران شهرت دارد جنسی از گیاهان تیره گندم سانان Poaceae است بومی آمریکای مرکزی ، آمریکای جنوبی و جزایر دریای کارائیب .
گیاهی است که در دامنه کوه ها و تپه هایی که دارای رطوبت ۶۵ تا ۹۰ درصد باشد روئیده یا کشت می شود. میزان رطوبت و حرارت موجود در منطقه و نوع خاک تعیین کننده کیفیت و مرغوبیت بامبو بوده و بیش از ۶۶۲ نوع آن شناخته شده است. دارای قطر و ضخامت های متفاوت است. بهترین نوع آن در ژاپن ، چین و به طور کلی کشورهای شرق آسیا و هند روئیده و و کشت میشود و در ایران میتوان لاهیجان ، علی آباد قاسم آباد و رودسر و تقریبا بیشتر نقاط شمال کشور را در زمره مساعد ترین مناطق رویش بامبو به حساب آورد.
در این مناطق بیشه های کوچکی وجود دارد که در فصل پائیز و اوایل زمستان یعنی هنگام بریدن و قطع ساقه های بامبو از هر یک بین ۵۰ الی ۲۰۰ شاخه نی بدست می آید. بامبو یک محصول جنگلی – کشاورزی چند منظوره است. بامبو ها توجه زیادی را به عنوان یک محصول با استفاده های چند گانه و سودمند بدست آوردند. این ها علفهایی چند ساله با ساقه های چوبی و عمر طولانی معمولا در اقلیم هایی که سازگارند همیشه سبزند. آنهایی که از مناطق معتدله هستند یک مجموعه کاملی از برگهای جدیدی را هر بهار تولید می کنند.
بامبوهای مسن وقتی که بامبوهای جدید توسعه می یابند فاسد میشوند. در سرتاسر جهان تقریبا ۸۷ جنس و بیش از ۱۵۰۰ گونه از بامبو وجود دارد. به طور کلی ۱۰۰ گونه شامل آنهایی که از نظر اقتصادی اهمیت دارند .
لاکی بامبو ( Lucky Bamboo ):
این گیــاه نوع خاصی از بامبوست با نام علمـی : Dracaena sanderiana  و نام انگلیـسی : Ribbon plant   و از تیره Lili aceae  و خاستگاه آن کشورهای کامرون و کنگو است. لاکی بامبو فقط یک گروه از ساقه های کهنسال است که در طولهای مختلف بریده میشود که ریشه ها از بندهای پایین تر و برگها از بندهای بالاتر رشد می کنند. ساقه خودشان به صورت طویل تر رشد نخواهد کرد اما شاخه های نورسته جدید نهایتاٌ توانسته اند ساقه های طویل تری شوند .
از آنجایی که لاکی بامبو مشکل زیادی از لحاظ آفت ندارد، بنابراین جهت حفظ سلامتی پرورش دهندگان و مصرف کنندگان هیچ گونه آفت کشی نباید استفاده کرد. تنها کودهای آلی جهت کمک به ایجاد رشد بهتر لاکی بامبو در مزارع استفاده شود .

این فایل به صورت word شامل ۱۵ اسلاید میباشد.

دانلود مستقیم از سایت معماری بنا:

3000 تومان – خرید


 

mohammadi morteza وبسایت شخصی

یک دیدگاه ارسال شده!

  • […] ای پر از انرژی های مثبت با « بامبو » از این گیاه انعطاف پذیر برای ایجاد دکور زنده در محیط […]

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    *

    code